Eugene Ionesco Quote

Eroarea lui André Breton este,poate,de a se fi luat prea în serios.Trebuie să te iei doar puțin în serios,altminteri totul e inconsistent.Dar dacă te iei prea în serios,nu mai există libertate,e gata pușcăria,strangularea.Nu mai ai cu adevărat libertate de mișcare.Nu te mai miști,ești prins,ești una cu lucrurile,nu mai ai distanța necesară de a vedea clar.Trebuie să fii numai pe jumătate serios.

Eugene Ionesco

Eroarea lui André Breton este,poate,de a se fi luat prea în serios.Trebuie să te iei doar puțin în serios,altminteri totul e inconsistent.Dar dacă te iei prea în serios,nu mai există libertate,e gata pușcăria,strangularea.Nu mai ai cu adevărat libertate de mișcare.Nu te mai miști,ești prins,ești una cu lucrurile,nu mai ai distanța necesară de a vedea clar.Trebuie să fii numai pe jumătate serios.

Related Quotes